Okna z aluminium

ZenAluminium specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości okien opartych na hiszpańskich profilach aluminiowych. Wyróżnia nas doskonała jakość oraz najniższe ceny na rynku. Nasze okna dzielimy na kilka podstawowych typów. Wyróżniamy klasyczne okna aluminiowe otwierane na zawiasach. System ten charakteryzuje się niezawodnością oraz zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzeba połączenia nowoczesności z klasyką. Dzięki zastosowaniu aluminiowych profili możemy zagwarantować niezawodność na długie lata. Kolejnym systemem jest system okien aluminiowych przesuwnych. Konstrukcja okna znajduje się na przesuwanych rolkach. Dzięki temu, możemy zachować bardzo dużo miejsca, nie tracąc przy tym funkcjonalności. System ten sprawdzi się również przy dużych oknach zewnętrznych oraz drzwiach balkonowych. Przesuwne okna z aluminium to niezwykła nowoczesność oraz ergonomia miejsca.

Wśród okien aluminiowych zawiasowych wyróżniamy kilka głównych systemów. Podstawowym podziałem jest system ciepły oraz zimny. System COR-60 należy do grupy zimnej. Natomiast systemy COR-70 oraz COR-80 to systemy ciepłe. COR-80 to system stosowany w przemyśle. Natomiast w budownictwie stosujemy przeważnie dwa pierwsze systemy okien aluminiowych. Nowością na rynku jest system „niewidzialnej” ukrytej klamki. Stosujemy go w systemach okien COR-70 oraz COR-80. Jest to pierwsze na rynku okno, które posiada zintegrowaną z okuciem klamkę. Prezentację tego systemu możemy znaleźć tutaj:
http://zenaluminium.pl/uslugi/systemy-okienne-aluminiowe/okna-zawiasowe/niewidzialna-klamka/

Ostatnią grupą klasycznych okien aluminiowych jest COR-70 ukryte skrzydło. Dzięki temu systemowi, ukryte są zawiasy w ramie okna. Nie wystają poza jego obręb a ponadto pozwalają na szerokie otwieranie całej ramy okiennej. Wygląda to bardzo ładnie ale jest również niezwykle praktyczne. Po więcej opisów okien z aluminium zapraszamy na: www.zenaluminium.pl